Zawody na krótkich falach (16) – Bitwa Warszawska 1920

Bez kategorii

15.08 minęła 99. rocznica jednej z bitew, która wpłynęła na losy świata. Nasi przodkowie pokonali najazd bolszewików z Rosji Radzieckiej. Tę walkę nazywa się „Cudem nad Wisłą”. Dla uczczenia tej rocznicy zwycięskiej bitwy w godzinach 17:00-19:00 odbyły się zawody krótkofalarskie.

Po raz pierwszy od czasu zawodów międzynarodowych, w zawodach krajowych wystartowałem w kategorii stacji działających na SSB i CW. Dużo stacji brało udział w części fonicznej, a w telegraficznej kilka stacji wołało CQ TEST i je robiłem. Kiedy nie było co robić na fonii przełączałem na telegrafię oraz z odwrotnie.

Przez 2 godziny udało się zrobić 38 QSO na SSB i 20 na CW. Zaliczonych zostało 46 QSO, czyli więcej niż zwykle w moim przypadku niezaliczonych łączności. Moja stacja zajęła ex-aequo 71. miejsce z SP5KAB i SP8FO, czyli znanymi stacjami z zawodów ARKI na 120 stacji, a w kategorii stacji CW i SSB, przedostatnie 17. miejsce.

Oprócz mnie koledzy z klubu SP7PKI też startowali: Marek SP7IFX w ogólnym rankingu zajął 17. pozycję, a w kategorii mixu CW i SSB 12. miejsce. Andrzej SP7ASZ 42. miejsce i 3. miejsce ex-aequo w kategorii CW z SP5ENG. Zdzisław SP7MOO zajał 101. pozycję ex-aequo z SQ3KNT, SN1944P oraz SP1KCJ i 41. miejsce ex-aequo z SQ3KNT na 48 stacji w kategorii stacji SSB.

Po wysłaniu loga z zawodów wyjechałem w Pieniny na tydzień. Po powrocie z wyjazdu pojawiły się wyniki zawodów.